Home » Strefa ucznia » Samorząd

1. Przewodniczący: Filip Grzechowski
  2. Zastępca: Dominik Wysogląd
  3. Zastępca : Zofia Witek

W ramach wolontariatu Samorząd Szkolny będą wspierać:

1. Patrycja Budziosz
  2. Karina Tabak
  3. Hubert Krupowicz
Wyniki wyborów przeprowadzonych dn. 5 listopada 2018r.
5 listopada 2018r. odbyły się wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego (załącznik regulamin wyborów). Wybory przeprowadzone zostały przez szkolną komisję wyborczą w składzie: Hubert Krupowicz, Karina Tabak Filip Grzechowski.
Opiekunami SU klas IV – VI SP zostały Panie Patrycja Andrzejewska 89 głosów, Karolina Szatan 81 głosów, wolontariuszem będzie Pani Weronika Szczerbińska 6 głosów. Opiekunami klas VII-VIII SP oraz III GIM Pani Mariola Kowalska 67 głosów oraz Michalina Cieplik – Pochopień 50 głosów. Pani Joanna Jopek 10 głosów oraz Pani Joanna Kuc-Maślanka 11 nie będą w tym roku szkolnym pełniły funkcji opiekuna SU.  W głosowaniu wzięło udział 348 uczniów, 34 głosy zostały unieważnione, gdyż błędnie wypełniono kartę do głosowania.

Samorząd Uczniowski

W roku szkolnym 2018/219 konkurs „Aktywna Klasa” zmienił nazwę na www.najlepsza.sp13 „w” jak wiedza, walka i wyniki.

Konkurs zorganizowany jest w celu aktywizacji i integracji środowiska uczniowskiego w procesie kształtowania postawy odpowiedzialności za poczynania własne oraz zespołu klasowego, a także by umożliwić jednostkom uzdolnionym wykazanie się w obranej przez siebie dziedzinie.

Zadania, które należało zrealizować w I semestrze:

• Zadanie nr 1 Dzień pomarańczowy.
  • Zadanie nr 2 Plakat dot. Dnia Niepodległości.
  • Zadanie nr 3 Dekoracje wigilijne.
  • Zadanie nr 4 Dzień przebierańca.

W semestrze I roku szkolnego 2018 / 2019 pierwsze miejsce w konkursie jw. zdobyła klasa 5c. Klasa otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 100 złotych dla wszystkich uczniów oraz wychowawcy.

Konkurs Super Klasa „Najwyższa frekwencja”.

W semestrze I roku szkolnego 2018/2019 w ramach Super Klasy odbywał się ranking klas oraz ranking indywidualny dotyczący frekwencji.

Uczniowie ze 100% frekwencją mieli prawo do wybrania dnia wolnego od pytania oraz zapowiedzianych i niezapowiedzianych kartkówek (za wyjątkiem pisania zapowiedzianych sprawdzianów).

Dodatkowo uczniowie ci otrzymywali uwagę pozytywną. Nagrodą na koniec semestru I (zwyciężyła klasa 7d) jest bon o wartości 100 zł.

Podobny obrazSzkolne Walentynki.

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii, jak i przyjaźni. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Już na początku lutego przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała przy potiernii na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły przez cały tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

W piątek, tuż przed feriami, korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły: Patrycja Budziosz oraz  oraz Ewelina Jureczka. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Najwięcej walentynek trafiło do najmłodszych klas. Prócz uczniów kartkami obdarowani zostali także nasi nauczyciele.

Samorząd Uczniowski