Home » Strefa ucznia » Praca z uczniem zdolnym

Praca z uczniem zdolnym

zdolnyW roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy Vb i VIc realizują Indywidualny Program Nauki z Matematyki oraz Indywidualny Program Nauczania z Języka Angielskiego.

WARSZTATY JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla najmłodszych gości

19 marca 2016r. w naszej szkole z okazji Dnia Otwartego odbyły się
WARSZTATY JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla najmłodszych gości.Organizatorki panie mgr Joanna Drabek i mgr Marta Gryglewska zaprosiły do współpracy uczniów realizujących Indywidualne Programy Nauczania z Języka Angielskiego. Ania Szpak była odpowiedzialna za dział ANIMALS ( zwierzęta),Ewelina Jureczka za PARTS OF THE BODY ( części ciała), Julia Jóźwiak –COLOURS (kolory), a Błażej Bielański – NUMBERS ( liczby). Uczniowie przyjęlirolę nauczycieli i przekazywali młodszym kolegom i koleżankom wiedzę, którą sami mają już „ w najmniejszym palcu”  Podczas warsztatów wszyscy bardzo dobrze się bawili, a nieśmiali goście nabierali odwagi po miłym kontakcie z naszymi prowadzącymi, szczególnie z Anią, która ma świetne podejście do maluszków. Z szybkiej lekcji języka angielskiego korzystali również rodzice,którzy odwiedzali nasze warsztaty ;-)Zobaczcie zdjęcia!

Organizator:

mgr Joanna Drabek i mgr Marta Gryglewska

cropped-tło11.jpg

Na zdjęciu od lewej: Anna Szpak kl. Vb jako Irlandia Północna, Błażej Bielański kl. VIc jako Szkocja, Ewelina Jureczka kl. VIb jako Walia i Julia Jóźwiak kl. VIb w roli Anglii 😉

LEKCJA O ŚWIĘTYM PATRYKU
16 marca, tuż przed Dniem Świętego Patryka, uczniowie klas VI,
realizujący Indywidualny Program Nauczania z Języka Angielskiego: JuliaJóżwiak, Ewelina Jureczka i Błażej Bielański, przeprowadzili lekcję dla grupy zaawansowanej poświęconą patronowi Irlandii – Św.Patrykowi. Opowiedzieli legendę o świętym, wyjaśnili znaczenie symbolu Irlandii – trzylistnej koniczynki oraz omówili tradycje związane z obchodami tego dnia. Błażej opowiedział i pokazał filmy o tańcu irlandzkim, a nawet wraz z Eweliną zaprezentował jego elementy.Lekcja wszystkim bardzo się podobała!
Nauczyciel opiekun
mgr Marta Gryglewska

cropped-tło11.jpg

Jednym z punktów programu jest angażowanie ich do pełnienia roli asystenta nauczyciela podczas lekcji matematyki. 1 7września 2015r. odbyły się pierwsze zajęcia prowadzone w ten sposób w klasie VIc. Uczeń Błażej Bielański przeprowadził lekcję na temat „Przypominamy własności trójkątów.” Wszystkie elementy lekcji zostały dokładnie zaplanowane. Omawiając różne rodzaje trójkątów, zaprezentował kilka ciekawostek z nimi związanych. Zaplanowane przez Błażeja ćwiczenie podsumowujące u kolegów duże zaangażowanie w jego realizację. Zespół , który wykonał zadanie najlepiej, został nagrodzony oceną.
Błażej wykazał się dużą pomysłowością, w pełni wykorzystując swoje zdolności matematyczne.
mgr Beata Kowalska

cropped-tło11.jpg

Dnia 23 października 2015r. pani Marta Gryglewska zorganizowała dla uczniów klas 6 b,c (grupy zaawansowanej) lekcję języka angielskiego z native speaker’em.
Naszym gościem była pani Catherine Harris z Coventry, która opowiedziała nam o tradycjach, zwyczajach, codziennym życiu i ważnych miejscach w Anglii.
Uczniowie zadawali ciekawe pytania, na które gość udzielał odpowiedzi.
Pod koniec lekcji uczniowie przeprowadzili krótki Quiz sprawdzający wiedzę gościa na temat Polski.
Pani Catherine Harris była pod dużym wrażeniem umiejętności i swobody wypowiedzi uczniów klas 6 b,c , a także ich wzorowego zachowania.

cropped-tło11.jpg

Zajęcia z uczennicą klasy Vb Anną Szpak – nauczyciel realizujący zajęcia mgr Beata Kowalska

lekcja_ania

materiał_przygotowala_A.Szpak

cropped-tło11.jpg

Podczas Dnia Otwartego została przeprowadzona lekcja  geometrii z elementami języka angielskiego.

LEKCJA GEOMETRII Z ELEMENTAMI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

PREZENTACJA PROJEKTU GRUPOWEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘ FILM’