Home » Obozy naukowe

Obozy naukowe

OBOZY NAUKOWE

Tradycją naszej szkoły jest organizacja Obozu Naukowego. Uczniowie wyjeżdżają do Węgierskiej Górki, gdzie przez 5 dni rozwiązują zadania egzaminacyjne, doskonalą umiejętności i utrwalają wiedzę z zakresu przedmiotów humanistycznych i matematyczno – przyrodniczych. Zajęcia prowadzą nauczyciele uczący daną klasę w bardzo sprzyjających warunkach, np. na trybunach stadionu nieopodal ośrodka wypoczynkowego JAZ, w lesie, w pokojach hotelowych czy sali konferencyjnej. Podczas przerw śródlekcyjnych odbywają się spacery czy rozgrywki sportowe.

Wyjazdy na obozy naukowe cieszą się ogromną popularnością i korzystają z nich niemal wszyscy uczniowie klas przystępujących do egzaminów.

Pobyt w Węgierskiej Górce to świetna okazja do powtórzenia materiału, ale i integracji zespołów klasowych.