Home » Mały Samorząd Szkolny

ROK 2019/2020

19 listopada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci

Obchodzony 19 listopada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci to moment refleksji nad tym, jak najmłodsi są chronieni przed krzywdzeniem. Zjawisko to jest wciąż problemem powszechnym i bardzo poważnym. Walka z przemocą wobec dzieci powinna być odpowiedzialnością całego społeczeństwa. Równie ważna jest tu świadomość rodziców czy profesjonalistów na temat przeciwdziałania krzywdzeniu, jak i umiejętność reagowania świadków przemocy. Dlatego też nasza szkoła przyłączyła się do akcji ,,19 dni’’. Organizatorkami całej kampanii w szkole były Pani Klaudia Morkisz-Baron, Pani Monika Grzechowska i Pani Aleksandra Wszołek.
Od początku listopada w ramach kampanii w naszej szkole:
– zrealizowane zostały zajęcia profilaktyczne dotyczące agresji,
– powstała gazetka, która miała na celu edukację rodziców i nauczycieli,
– zorganizowany został konkurs plastyczny ,,Świat bez przemocy’’.
A dziś – 19 listopada, w dniu finału w całej szkole odbył się DZIEŃ POMARAŃCZOWY, bo to właśnie ten kolor symbolizuje ostrzeżenie. Z tej okazji uczennice wchodzące w skład Małego Samorządu – Kalina Kopka i Lena Grabka rozdawały w szkole pomarańczowe sznurówki.

Uczniowie klas I-III w swoich pracach konkursowych w piękny sposób zobrazowali hasło ŚWIAT BEZ PRZEMOCY. Takiego świata życzymy każdemu
z nas, tym małym i tym dużym❤️.

« 1 z 2 »

Dzień Myszki Miki

31 października w naszej szkole z inicjatywy Małego Samorządu odbył się Dzień Myszki Miki❤️🖤❤️🖤.

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Mały Samorząd Szkolny zorganizował konkurs literacki ,,Wierszyk o Naszej Pani”. Zaangażowanie dzieci i serce włożone w ich prace były dla nas miłym zaskoczeniem☺️. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa 1c, która zasypała swoje Panie cudownymi wierszykami❤️. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden i został nim Mateusz Kowalski z klasy 2D☺️.

Wszystkim pracownikom szkoły jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Święta Edukacji Narodowej❤️.

Mały Samorząd Szkolny

30 września w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA❤️. Z tej okazji wszyscy chłopcy przygotowali i ubrali fantastyczne krawaty 🤩. Oprócz tego odbyły się wybory SUPER CHŁOPAKA 2019, a o to nasi zwycięzcy:

1A – Jakub Błyszczek
1B – Patryk Ziental-Puza