Home » Klub Szkół UNICEF

Klub Szkół UNICEF

28 listopada w świetlicy dla klas I-III odbyły się kolejne zajęcia w ramach Klubu Szkół UNICEF. Tym razem rozmawialiśmy o szczepionkach, a także o projekcie ,,Wszystkie Kolory Świata”. Dzieci musiały odpowiedzieć na pytanie, czym jest zdrowie? I co wpływa na to, że jesteśmy zdrowi? Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne są szczepienia i jak wygląda sytuacja w krajach, gdzie UNICEF robi wszystko, aby zapewnić je dzieciom, które nie mają dostępu do opieki medycznej. Uczniowie zostali poinformowani o akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA, która polega na uszyciu laleczki. Przed świętami w naszej szkole zostanie zorganizowana sprzedaż lalek, a wszystkie pieniądze zostaną przekazane na zakup szczepionek.
Liczymy na Was!
« 1 z 2 »
25 października w świetlicy szkolnej odbyły się kolejne zajęcia w ramach Klubu Szkół UNICEF. Tym razem poruszyliśmy temat edukacji w krajach, gdzie występują różne kataklizmy, a także w miejscach objętych wojną.
13 września odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Klubu Szkół UNICEF. W tym roku szkolnym będziemy poznawać marzenia dzieci z różnych regionów świata. Podczas tych zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się UNICEF, a także, co my będziemy robić dla dzieci, które potrzebują pomocy. Warto pamiętać, że często jedynym marzeniem dzieci np. z Afryki, jest to, aby być po prostu zdrowym. Na koniec zajęć nasze kochane świetliki wykonały rysunki, które przedstawiały ich marzenia. Niektórzy marzą o zwierzątku, o skończeniu szkoły, o zobaczeniu spadającej gwiazdy, a nawet o tym, żeby zostać ,,słodziakiem” 😊.
Klaudia Morkisz – lider Klubu Szkół UNICEF
« 1 z 2 »
W dniu dzisiejszym w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia w ramach Klubu Szkół UNICEF pt. ,,Woda nasz cenny skarb”. Zajęcia są realizowane w ramach projektu ,,zaWODY dla AFRYKI”, które mają na celu:
– przekazanie dzieciom wiedzy o problemie dostępu do czystej wody pitnej na świecie,
– uświadomienie dzieciom, że woda jest niezwykle cenna i powinniśmy używać ją rozsądnie,
– kształtowanie wśród dzieci postaw proekologicznych dotyczących oszczędzania wody.
Klaudia Morkisz – lokalny przedstawiciel UNICEF (Klub Szkół UNICEF)

Nowości styczeń-luty

W dniu  dzisiejszym 05.12.2017  odbyły się kolejne zajęcia w ramach KLUBU SZKÓŁ UNICEF. Głównym celem projektu edukacyjnego UNICEF jest przekazanie uczniom wiedzy na temat sytuacji ich rówieśników żyjących w Syrii. Syria to kraj gdzie od kilku lat trwa wojna. Miliony mieszkańców uciekło, zostało uchodźcami, część została przesiedlona wewnętrznie, a część niestety nie przeżyła tych tragicznych wydarzeń. Życie w kraju, gdzie trwa konflikt nie jest proste. Wojna zmienia życie dzieci we wszystkich obszarach ich funkcjonowania.

Dzieci podczas zajęć były bardzo aktywne ale też wstrząśnięte, ponieważ nie wiedziały, że na świecie są dzieci, które żyją w tak trudnych warunkach. Dlatego już niedługo, razem z moimi małymi pomocnikami (Piotruś Kowalik, Zuzia Seweryn, Małgosia Kowalewska, Mikołaj Osowski, Eliza Michalik, Ola Golda, Kamil Stefańczyk) ruszamy z akcją SPRAW, ABY DZIECI Z SYRII PRZETRWAŁY ZIMĘ. Przez miesiąc będziemy zbierać pieniądze, które w styczniu przekażemy na zakup kocy, a także ubrań, które ochronią dzieci przed zimnem. Już niedługo poinformujemy Was o starcie naszej akcji.

Myślę, że jednym z bardziej wzruszających momentów po zajęciach, były kartki napisane przez ucznia z klasy 3b, który chciał prosić Was o pomoc. Nieważne są błędy w pisowni ale ważne jest jego wielkie serducho i chęć pomocy.

Klaudia Morkisz – koordynator UNICEFu

 Listopad
W dniu dzisiejszym 10 października  w ramach Klubu Szkół UNICEF dzieci uczęszczające do świetlicy brały udział w zajęciach, których celem było wykonanie raportu alternatywnego. Zadanie polegało na przygotowaniu przez uczniów krótkiego raportu na temat rzeczy, które mają wpływ na ich życie, a które uważają, że powinny zostać zmienione. Dodatkowo uczniowie zobaczyli dwa filmy, pierwszy z nich opowiadał czym zajmuje się UNICEF, a drugi pokazywał, jak wiele dzieci nie może wrócić do szkoły ze względu na trwającą wojnę. W tym roku szkolnym czeka nas dużo zadań i wiele możliwości niesienia pomocy potrzebującym dzieciom.
Klaudia Morkisz – lokalny koordynator UNICEF

 

 

 

Certyfikaty