Home » Galeria sukcesu

Galeria sukcesu

Nauczyciele przygotowując swoich uczniów do rywalizacji w wielu dyscyplinach nauki, mobilizują ich do dużego wysiłku, co owocuje dobrymi wynikami w konkursach szkolnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich z różnych dziedzin.

 Uczniowie zawdzięczają to ogromnej pracy własnej, ale także sprzyjającym warunkom, jakie stwarza im szkoła – indywidualnemu tokowi nauki, zajęciom pozalekcyjnym, nauczycielom, którzy własną pasją potrafią „zarazić” swoich uczniów.

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE, OGÓLNOPOLSKIE, WOJEWÓDZKIE, REJONOWE

 

 

Rok szkolny 2018 / 2019

  • Jak mówić „Różewiczem o sobie”?

2 kwietnia br. w X Liceum Ogólnokształcącym im. I.J. Paderewskiego w Katowicach odbył się XI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Różewiczem o sobie”. Udział w konkursie wzięli uczniowie klasy 8c: Anna Szpak, Wiktor Węgiel, Zuzanna Madejska, Wiktoria Badyl, David Habryka i Aleksandra Kulpa. Z tej grupy tylko ANNA SZPAK wyrecytowała sławami Różewicza swój sukces, zajmując I miejsce i jednocześnie zostając laureatką konkursu. Poziom reprezentowany przez uczniów był niezmiernie wysoki, repertuar tekstów wyszukany, zaś deklamacje — wrażenie na słuchaczach. Występ Ani okazał się jednak najlepszy. Lekkość, zdolności aktorskie, emocjonalność w recytowaniu utworu Różewicza były bezkonkurencyjne.
Gratuluję sukcesu, życząc kolejnych!
Piotr Pochel

  • 9 marca nasz uczeń Bartłomiej Krzyżak został jednym z finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu  Gwiazd Polskiej Estrady i w Chojnie.

Gratulujemy

  • 6 listopada  2018 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się wojewódzki konkurs –  Z BIOLOGIĄ ZA PAN BRAT. W obecnym roku wzięło w nim udział aż 170 uczniów klas 8 szkół podstawowych  oraz klas 3 gimnazjum województwa śląskiego.
  • Reprezentanci naszej szkoły: Maja Gajdzik, Filip Hanusek i Mateusz Myszor – uczniowie klasy 8c osiągnęli bardzo wysokie wyniki w pierwszej części konkursu i zakwalifikowali się do półfinału.
  • 4 grudnia odbył się kolejny etap potyczek, w których Maja i Mateusz wykazali się bardzo dużą wiedzą biologiczną. Znaleźli się w grupie wyróżnionych uczniów a tym samym zyskali tytuł tegorocznych finalistów konkursu.

Gratulujemy!


W dn. 06.12.2018 Zuzanna Morga (3ag), Julia Jóźwiak (3ag) i Anna Rajkiewicz (8c) wraz z nauczycielem języka niemieckiego p. Ewą Lubrich udały się do Zespołu Szkół Prywatnych w Katowicach na Galę Finałową I Międzyszkolnego Konkursu Artystyczno-Językowego „Spaß – Fun – diversion”. Konkurs składał się z czterech osobnych konkursów:

1. Zając, jajko i co więcej? – kartka wielkanocna

2. Języki obce – po co? na co? dlaczego? – prezentacja multimedialna

3. Ach te wakacje… – pocztówka z wakacji

4. Nie tylko bombka i choinka! – kartka bożonarodzeniowa

W konkursie brały udział szkoły z terenu województwa śląskiego. W konkursie wzięło wielu uczniów z naszej szkoły, ale szczególne uznanie zyskały prace Zuzanny, Julii i Anny. Prace dziewczyn zostały docenione i zaproszono je do finału, w którym musiały zaprezentować swoje dzieła. Nasze uczennice opowiadały w kilku minutowym wystąpieniu (w języku niemieckim) o sobie, swoich zainteresowaniach, jak zrobiły swoje kartki i co na nich się znajduje.

Z przyjemnością informuję, że w kategorii uczniów klas 4-8 SP i Gimnazjum, Julia Jóźwiak i Anna Rajkiewicz zdobyły wyróżnienie, a Zuzanna Morga I miejsce!!! Serdeczne gratulacje!

 


SUKCES UCZENNICY KLASY 2B. 
W Hali Widowiskowo-Sportowej w Mysłowicach nasza uczennica Zofia Chojnowska odebrała nagrodę

za zajęcie I miejsca w miejskim konkursie plastycznym:” Bezpieczna droga do szkoły „.

Jej praca zdobiła plakat zabawy edukacyjnej zorganizowanej dla uczniów z klas 2. GRATULUJEMY!

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi


🎵🎵Sukces wokalny🎵🎵🎵
Uczeń 3 klasy gimnazjum Bartek Krzyżak w Warszawie na Ogólnopolskim konkursie wokalnym FIROLIZA-REAKCJA WOKALNA wyśpiewał piosenką,,Telefon,, z repertuaru zespołu Myslovitz Wyróżnienie 
Gratulujemy Bartek kolejnego sukcesu,cieszymy się, że w Warszawie rozbrzmiały dźwięki naszego miasta.🎵🎵🎵🎵


1 MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNYM

Uczeń kl. 4a Szymon Błaszkiewicz, zajął 1 miejsce w miejskim konkursie plastyczno- fotograficznym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości- „Wolność i Niepodległość- miejsca upamiętniające wolną Polskę”. Organizatorem konkursu było CKZiU w Mysłowicach. W dniu 9.11.2018 r. odbyła się w CKZiU nr 2 na Wesołej uroczysta akademia z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączone z rozdaniem dyplomów i nagród laureatom.

 

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE, OGÓLNOPOLSKIE, WOJEWÓDZKIE, REJONOWE

Rok szkolny 2017 / 2018 (semestr II)

konkursy 2017-2018

Osiągnięcia sportowe 2017-2018 II semestr


1-3 KONKURSY I SEM 2017-18

4-7 GIMN KONKURSY I SEM 2017-18

Certyfikaty