Home » e-Twinning

e-Twinning

Program eTwinning – społeczność szkół w Europie

eTwinning : to europejska współpraca szkół i przedszkoli, realizowana przy pomocy mediów elektronicznych oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program tworzy społeczność liczącą ponad 310 tysięcy nauczycieli ze 140 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 34 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.

e-tw

W obecnym roku szkolnym uczniowie klasy II b wraz z nauczycielkami przystąpili do kolejnego projektu eTwinningowego. Tym razem współpraca nosi tytuł: ,,Tworzymy galerię sztuki”
Partnerami eTwinningu są szkoły z Polski, Słowacji i Hiszpanii.
Głównymi celami projektu są:
-stworzenie galerii prac plastycznych uczniów,
-zapoznanie z twórczością słynnych artystów malarzy,
-zaznajomienie z różnymi innowacyjnymi środkami plastycznego wyrazu,
-bezpośredni i pośredni kontakt z dziełami sztuki,
-rozwijanie badawczej postawy przez celowe działania plastyczne,
-kreatywne spędzanie czasu wolnego,
-bogacenie wiedzy i słownictwa.
Wytwory naszej działalności można oglądać na gazetce szkolnej lub na stronie  Facebooka szkoły.
Ponadto na bieżąco dzielimy się przeżyciami i dokonaniami artystycznymi na łamach specjalnie, służącego temu celowi międzynarodowego portalu TwinSpace.

szkolny koordynator  mgr Marzena Kubaszewska

W roku szkolnym 2017/2018  przystąpiliśmy kolejny raz do międzynarodowego projektu e Twinning .Obecnie realizujemy dwa projekty .Obydwa związane są z Świętami Bożego Narodzenia .Młodsi uczniowie naszej szkoły wykonują ozdoby choinkowe ,które wyślemy do szkól partnerskich   eTwinningu. My, otrzymamy także ozdoby od naszych eTwinningowych kolegów .  Efektem  współpracy będzie świąteczna choinka przystrojona w otrzymane ozdoby.

Natomiast starsi uczniowie będą realizowali założenia drugiego projektu, a mianowicie wykonają świąteczne  ozdoby  na drzwi do klas. Gotowe prace zostaną sfotografowane i  umieszczone na międzynarodowej stronie eTwinningu. Najładniejszą ozdobę drzwiową wyślemy do Portugalii. W tym roku szkolnym postanowiliśmy zaangażować do współpracy międzynarodowej cała społeczność  szkolną od najmłodszych do najstarszych uczniów. Taki sposób pracy z pewnością przyniesie wiele pozytywnych efektów dydaktyczno -wychowawczych.

Marzena Kubaszewska  -szkolny koordynator współpracy międzynarodowej