Home » BohaterON 2020

BohaterON 2020

SPRAWOZDANIE

Szkoła Podstawowa nr 13  z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Henryka Sienkiewicza w Mysłowicach, woj. śląskie, wzięła czynny udział
w pięknej, patriotycznej akcji – projekcie BohaterON w Twojej Szkole.

Oto lista dzieci, które wzięły w tym udział:

KLASA 1A

KLASA 3D
MAGDALENA STRZELCZYK
NATALIA TREMBOWIECKA

W naszej szkole, mimo kwarantanny naszej placówki z powodu Covid-19  we wrześniu 2020 roku i licznej absencji nauczycieli i uczniów, udało nam się dość sprawnie przeprowadzić zajęcia, w których pokazaliśmy, że pamiętamy
o POWSTAŃCACH WARSZAWSKICH.

Zostały przeprowadzone liczne pogadanki, opowieści na temat POWSTANIA WARSZAWSKIEGO jak i o żyjących bohaterach – POWSTAŃCACH’44, których sylwetki, życiorysy i portrety są prezentowane na stronie organizatorów akcji. Dzieci mogły więc, chociaż przez media, poprzez Internet, poznać Tych wyjątkowych ludzi. Z dydaktycznych propozycji organizatorów bardzo podobała się „HISTORIA W PUDEŁKU – najmłodsi uczestnicy powstania”.

Niektóre dzieci pokusiły się o dokonanie odręcznych, pięknych portretów żołnierzy Armii Krajowej, jak choćby wypracowane, estetyczne i z bardzo dobrze ujętą podobizną do oryginalnych  BohaterówON, trzy piękne prace plastyczne NATALII TREMBOWIECKIEJ.

Ogłoszono na samym początku roku szkolnego, na stronie Librus naszej szkoły samą akcję, za zgodą Dyrekcji. Poproszono wychowawców poszczególnych klas, wychowawców świetlicy oraz nauczycieli historii o czynne zainteresowanie się  tym tematem. Poproszono również rodziców i opiekunów o włączenie się
i zachęcenie dzieci do wykonania prac.

Sporządzony album umili chwile żyjącym powstańcom z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO’44 i został wysłany do organizatorów FUNDACJA ROSA
i FUNDACJA SENSORIA  (patronatem jest INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ oraz MEN).

Każda oddana praca była wzięta pod uwagę, a każda osoba, która oddała pracę plastyczną będzie honorowana oryginalnym podziękowaniem, przysłanym przez organizatorów projektu w grudniu tego roku.

Owocem naszych starań są – nomen omen – aż 44 prace naszych 28 uczniów – dzieci z młodszej grupy wiekowej. Nadmienię, że rysunki wykonywały dzieci tak, jak podpowiadał im talent i pomysł. Każda praca była i jest przez koordynatora akcji doceniona, ważne były intencje dzieci.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom ,wychowawcom świetlicy oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizacji tej wyjątkowej lekcji patriotyzmu.

Ufamy, że rysunki, malowanki, naklejanki plastelinowe sprawią radość odbiorcom. W końcu czekali na taki gest ponad 60 lat…

CHWAŁA BOHATEROM!!!

koordynator akcji BohaterON w Twojej Szkole