Home » Bezpieczna szkoła

Bezpieczna szkoła

NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W RZĄDOWYM PROGRAMIE „BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA.

Celem programu jest: Zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa
i tworzenia przyjaznego środowiska w szkołach i placówkach..

Opis programu Bezpieczna i przyjazna szkoła

cyberprzemoc

Nowe media

Substancje psychoaktywne

Gry komputerowe

Szkolny Dzień Bez Przemocy

„Dzień Bezpiecznego Internetu

10 lutego obchodziliśmy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w naszej szkole w dniach 19 i 20 lutego odbyły się prelekcje dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu i cyberprzemocy.

Klasy I-III na podstawie bajki pt „Mój przyjaciel Necio” dowiedziały się jak należy bezpiecznie korzystać z komputera i Internetu i jakie niebezpieczeństwa można spotkać w sieci. Uczniowie zobaczyli także bajkę edukacyjną . Zostali także zapoznani z adresami ciekwych stronek dla dzieci.
http://www.necio.pl/ http://www.sieciaki.pl/

Klasy IV- VI obejrzały prezentację multimedialną na temat Cyberprzemocy, nie tylko tej wynikającej z korzystania z Internetu, ale również wynikającej z posługiwania się telefonami komórkowymi.
Uczniowie zobaczyli także film edukacyjny, w którym przedstawione treści nawiązywały do ośmieszania rówieśników na różnych forach internetowych.

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

W ramach profilaktyki wychowania w klasach I-III w dniach od 26.02.do 26.03. bieżącego roku odbywały się w naszej szkole prelekcje z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.
Uczniowie z uwagą słuchali i chętnie zadawali prowadzącym prelekcje pytania na temat ich pracy, pilnowania porządku i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.
Funkcjonariusze po przeprowadzonych prelekcjach pozytywnie wypowiadali się o wszystkich uczniach, którzy brali w nich udział tych z klas najmłodszych jak i z klas trzecich.

cropped-tło11.jpg

PROMOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY.

W ramach realizacji projektu „”Bezpieczna i przyjazna szkoła ” uczniowie na zajęciach komputerowych opracowali prezentacje multimedialne na temat „Zdrowego odżywiania”
oraz wykonali prace w edytorze grafiki dotyczące realizacji punktów : 3.1. Kształtowanie prawidłowych nawyków dbania o zdrowie własne i innych osób. 3.2. Tworzenie i realizowanie całościowej polityki w zakresie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej w szkole i placówce.

bd

Zobacz prezentacje wykonane przez uczniów

1. prezentacja
  2. Tryb życia