Certyfikat – ogólnopolski projekt z matematyki

Mamy zaszczyt pochwalić się certyfikatem, który otrzymaliśmy w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego z matematyki za rok szkolny 2018/2019.

Certyfikat Lepszej Szkoły

Wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z wyprawką dla dziecka rozpoczynającego edukację od września 2019 w naszej szkole.

Informacja

Sekretariat w okresie wakacyjnym

czynny dla petentów

w godzinach

od 9:00 do 13:00

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Pożegnalny Koncert Życzeń
Takiego zakończenia roku szkolnego jeszcze nie było! Żegnaliśmy 4 klasy gimnazjalne (ostatnie!) i 3 klasy ósme (pierwsze!). Uczniowie siedzieli po dwóch stronach sali – osobno, a jednak razem…
Uroczystość rozpoczęła się od rozdania nagród: świadectw z wyróżnieniem, medali dla uczniów z najwyższą średnią ocen i wysokimi wynikami egzaminów zewnętrznych, wreszcie statuetek dla najlepszych absolwentów. W tym roku wyjątkowo statuetki odebrało dwoje uczniów: Wojtek Złotkowski (najlepszy Absolwent Gimnazjum) i Maja Gajdzik (najlepsza Absolwentka Szkoły Podstawowej). Oboje są laureatami olimpiad przedmiotowych, mają wysokie średnie na świadectwach z wyróżnieniem i bardzo dobre wyniki z egzaminów zewnętrznych. Wśród nagrodzonych byli także najlepsi sportowcy: Jakub Hrabia oraz Magdalena Dubiel. Nagrodę specjalną odebrał Hubert Krupowicz – za wybitne zdolności organizacyjne i interpersonalne, którymi wykazał się podczas Obozu Naukowego Gimnazjalistów w Węgierskiej Górce 😊
Po części oficjalnej przyszedł czas na Pożegnalny Koncert Życzeń. Piosenki z akompaniamentem pani Sabiny Polak – Wollek zaśpiewali przedstawiciele wszystkich klas opuszczających szkołę – chórek stanowili absolwenci klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej. Odbiorcami życzeń ze strony uczniów byli nauczyciele, wychowawcy klas, dyrekcja szkoły, ale też rodzice. Szczególnie wzruszający był występ Bartka Krzyżaka (kl. 3bgim.) i Natalii Karpowicz (kl. 8c). Wreszcie po blisko dwugodzinnej uroczystości z uśmiechami na twarzach, ale i łezką w oku wszyscy opuścili salę i udali się do klas na ostatnie lekcje wychowawcze…
Udanych wakacji i powodzenia, Kochani Absolwenci!

« 1 z 4 »

Apel podsumowujący udział naszych uczniów w różnorodnych konkursach.

Jeszcze raz Gratulujemy!

« 1 z 2 »

 

BEZPIECZNE WAKACJE

dav
dav

Zebranie dla rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych

OGŁOSZENIE

Informujemy, że listy uczniów przyjętych do klas pierwszych wiszą w szkole, przy obu portierniach.
Zebranie informacyjne rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych z wychowawcami odbędzie się

26 sierpnia 2019 o godz 18.00.
Informacja dotycząca wyprawki przyszłego pierwszoklasisty będzie wywieszona na drzwiach szkoły do 21.06.2019

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 
19 czerwca-środa 
-godz 8.30 klasy 8 i 3 gimnazjum(sala gimnastyczna)
-godz 10.30 akademia klasy I-III
-godz 10.30 klasy IV-VII spotkania z wychowawcami w klasach.

Zarządzenie Dyrektora Szkoły

Wycieczka do Paryża i Brukseli

Szkoła Podstawowa nr 13 w Paryżu i Brukseli !!!

Trzynastego maja 2019r.  o godzinie Trzynastej  nasza Trzynastka wyruszyła w podróż  do Paryża, Disneylandu, Wersalu i Brukseli.  W szkolnej wycieczce, która trwała 7 dni, wzięli udział uczniowie klas dwujęzycznych ( 7d, 8c i 3aG) oraz kilku uczniów z pozostałych klas   (7b, 7c, 8a i 3dG).

Wycieczkę zorganizowały nauczycielki naszej szkoły: p. Izabela Wesołek,   p. Magdalena Wala, p. Anna Baron i p. Jolanta Stach.

Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zwiedzić Paryż i jego zabytki : Wieżę Eiffla, Luwr, Sacré Coeur, Montmartre, Champs Elysées, Łuk Triumfalny, Moulin Rouge,  Katedrę Notre Dame de Paris, (która na szczęście  ocalała z pożaru) oraz wiele innych atrakcji.Paryż przywitał nas słońcem i piękną pogodą, dzięki czemu  rejs statkiem po Sekwanie był    dla nas chwilą odpoczynku i dostarczył nam niezapomnianych wrażeń.                 Czwartek – to dzień szalonej zabawy w Disneylandzie. Każdy z nas świetnie bawił się   w Zamku Strachów, na kolejce Indiany Jonesa, w filiżankach oraz podczas parady postaci  z bajek Disneya. Francja pożegnała nas nastrojową muzyką w ogrodach Wersalu oraz dla kontrastu drapaczami chmur nowoczesnej dzielnicy La Défense, gdzie udało nam się zrobić jeszcze ostatnie zakupy we francuskim centrum handlowym. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Brukselę – stolicę Belgii. W krainie Smerfów wjechaliśmy na Atomium, zobaczyliśmy posążek Manneken Pis, podziwialiśmy Dom Króla  na rynku brukselskim oraz odwiedziliśmy Parlament UE. Udało nam się też skosztować lokalnych przysmaków jak francuskie sery, belgijska czekolada i oczywiście frytki.

Wycieczka była dla nas praktyczną lekcją historii, wiedzy o społeczeństwie, geografii, języka francuskiego i języka angielskiego. Na zawsze zapamiętamy tydzień w Paryżu i Brukseli.

Dla wielu z nas był to pierwszy samodzielny wyjazd zagraniczny, dla niektórych pobyt w Paryżu  był spełnieniem marzeń.

Sukces uczennicy klasy IVc

Nasza uczennica Zofia Witek zajęła 1 miejsce w wojewódzkim konkursie „Gryfny Godki”. Jednocześnie brała udział w VIII Święcie Śląskiej Godki w Piekarach Śląskich, gdzie wygłosiła swój autorski monolog oraz odebrała nagrody. Jedną z nagród było nagranie monologu w Radiu Piekary oraz jego emisja na antenie Radia w dniu 25.05 o godzinie 13. Zapraszamy do wysłuchania audycji z udziałem naszej uczennicy. Zosi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

Certyfikaty