Home » Bez kategorii » Ogólnopolski Festiwal z okazji Święta Ziemi

Ogólnopolski Festiwal z okazji Święta Ziemi

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL Z OKAZJI ŚWIĘTA ZIEMI

W tym roku trochę inaczej niż zwykle obchodziliśmy Dzień Ziemi.

22 kwietnia 2020r. uczennice naszej szkoły: Ola Wziątek i Marta Kulpa wzięły udział w Ogólnopolskim Festiwalu zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Była to interaktywna forma zabawy pomiędzy uczniami z różnych zakątków naszego kraju. Ponad 250 zespołów uczniowskich z całej Polski spotkało się w wirtualnej przestrzeni, aby wspólnie bawić się i uczyć o tym, jak dbać o nasz dom – Ziemię.

Uczestnicy co godzinę otrzymywali nowe zadanie, które mieli rozwiązać, a następnie podzielić się efektami na tablicy Padlet. Tworzyli własne wynalazki, memy, komiksy, pogłębiali wiedzę na temat globalnych współzależności oraz działań na rzecz ochrony naszej planety.

 Festiwal z pewnością wzbogacił wiedzę naszych uczennic na temat wyzwań współczesnego świata.

Renata Król, Katarzyna Matusik

Certyfikaty