Home » Bez kategorii » Program MOGĘ BYĆ

Program MOGĘ BYĆ

2 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się pierwsze zajęcia w ramach programu MOGĘ BYĆ.
MOGĘ BYĆ to ogólnopolski program, który zachęca dziewczynki i chłopców do realizacji własnych marzeń i pasji. Podkreśla potrzebę poszukiwania wzorców wśród niezwykłych kobiet, zaszczepia myślenie o przyszłości, motywuje do przełamywania stereotypów dotyczących płci oraz promuje równość. Historie wybitnych kobiet prezentowanych w programie przekonują dzieci, że warto być sobą, wytyczać nowe ścieżki i sięgać po więcej!
Misją programu MOGĘ BYĆ jest angażowanie dzieci, przy wsparciu dorosłych,
do poszukiwania i odkrywania własnych ideałów. Aktywizowanie najmłodszych do rozwijania zainteresowań i talentów oraz przygotowanie ich do pełnienia
w przyszłości różnych ról społecznych i zawodowych.

Długofalowym celem jest wyrównywanie szans dziewczynek i chłopców
w dążeniu do realizacji swoich marzeń i aspiracji oraz w wyborze przyszłej drogi zawodowej😊.

Klaudia Morkisz-Baron, Monika Grzechowska