Home » Bez kategorii » Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Z tej okazji zorganizowano imprezę czytelniczą, której celem było propagowanie głośnego czytania dzieciom oraz budowanie wśród dzieci nawyku sięgania po książkę. Zaproszeni goście: pan Dariusz Wójtowicz -Prezydent Miasta, pani Aneta Andrzejewska – przedstawiciel Wydziału Edukacji oraz pani Małgorzata Matyszczak – dyrektor Szkoły czytali uczniom klas 1-3 fragmenty książki R. Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Po lekturze Pan Prezydent nawiązał do przygód Słodziaków i rozmawiał z dziećmi na temat poszanowania przyrody. Spotkanie uatrakcyjniły piosenki zachęcające do czytania oraz układ taneczny w wykonaniu uczniów klasy 3b oraz ich rodziców.
Impreza odbyła się w ramach udziału szkoły w programie edukacyjnym organizowanym przez sieć sklepów „Biedronka”.

Organizatorzy: K. Wziątek, A. Król, O. Leki

« 1 z 2 »