Home » Bez kategorii » Klasy dwujęzyczne w „Kościuszce”

Klasy dwujęzyczne w „Kościuszce”

Klasy dwujęzyczne SP 13 w „Kościuszce”

26 września 2019 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Nauczyciele języka angielskiego w I LO im. Tadeusza Kościuszki oraz w SP nr 13 postanowili uczcić tę okazję w szczególny sposób. Pani Marta Ptak
i pani Izabela Wesołek rozpoczęły długoterminowy projekt edukacyjny współpracy szkół i objęcie patronatem klas dwujęzycznych SP nr 13 przez uczniów klas językowych I LO. Projekt jest podzielony na etapy i będzie trwał cały rok szkolny. Za nami etap pierwszy. Uczniowie klas dwujęzycznych 7 i 8 w SP nr 13 uczestniczyli w lekcjach na temat angielskich idiomów. Lekcje, w asyście pani Marty Ptak i Katarzyny Richty, przygotowali i prowadzili licealiści z klasy 1ag wdrażając tym samym ideę budowania kompetencji kluczowych zwłaszcza umiejętności współpracy poprzez tutoring rówieśniczy. Dnia 8 października 2019 r. uczniowie z SP13 ponownie odwiedzili „Kościuszkę” i wzięli udział w II Kościuszkowskim Festiwalu Nauki zgłębiając tajniki angielskich czasowników frazalnych na zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią Katarzynę Richtę i panią Martę Ptak – tym razem w asyście licealistek z klasy 3a.