Home » Bez kategorii » Wycieczka do Paryża i Brukseli

Wycieczka do Paryża i Brukseli

Szkoła Podstawowa nr 13 w Paryżu i Brukseli !!!

Trzynastego maja 2019r.  o godzinie Trzynastej  nasza Trzynastka wyruszyła w podróż  do Paryża, Disneylandu, Wersalu i Brukseli.  W szkolnej wycieczce, która trwała 7 dni, wzięli udział uczniowie klas dwujęzycznych ( 7d, 8c i 3aG) oraz kilku uczniów z pozostałych klas   (7b, 7c, 8a i 3dG).

Wycieczkę zorganizowały nauczycielki naszej szkoły: p. Izabela Wesołek,   p. Magdalena Wala, p. Anna Baron i p. Jolanta Stach.

Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zwiedzić Paryż i jego zabytki : Wieżę Eiffla, Luwr, Sacré Coeur, Montmartre, Champs Elysées, Łuk Triumfalny, Moulin Rouge,  Katedrę Notre Dame de Paris, (która na szczęście  ocalała z pożaru) oraz wiele innych atrakcji.Paryż przywitał nas słońcem i piękną pogodą, dzięki czemu  rejs statkiem po Sekwanie był    dla nas chwilą odpoczynku i dostarczył nam niezapomnianych wrażeń.                 Czwartek – to dzień szalonej zabawy w Disneylandzie. Każdy z nas świetnie bawił się   w Zamku Strachów, na kolejce Indiany Jonesa, w filiżankach oraz podczas parady postaci  z bajek Disneya. Francja pożegnała nas nastrojową muzyką w ogrodach Wersalu oraz dla kontrastu drapaczami chmur nowoczesnej dzielnicy La Défense, gdzie udało nam się zrobić jeszcze ostatnie zakupy we francuskim centrum handlowym. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Brukselę – stolicę Belgii. W krainie Smerfów wjechaliśmy na Atomium, zobaczyliśmy posążek Manneken Pis, podziwialiśmy Dom Króla  na rynku brukselskim oraz odwiedziliśmy Parlament UE. Udało nam się też skosztować lokalnych przysmaków jak francuskie sery, belgijska czekolada i oczywiście frytki.

Wycieczka była dla nas praktyczną lekcją historii, wiedzy o społeczeństwie, geografii, języka francuskiego i języka angielskiego. Na zawsze zapamiętamy tydzień w Paryżu i Brukseli.

Dla wielu z nas był to pierwszy samodzielny wyjazd zagraniczny, dla niektórych pobyt w Paryżu  był spełnieniem marzeń.