Home » 2019 » Maj » 13

Daily Archives: 13 maja 2019

Dzień Zdrowia

W czwartek 9.05.2019 r. obchodziliśmy  Dzień Zdrowia połączony z Dniem Ziemi. Z tej okazji odbył się konkurs dla klas 8 i 3 gimnazjum „Na zdrowej Ziemi zdrowy Ja”. Przy pięciu stanowiskach uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z biologii, chemii czy fizyki.

Na 1 stanowisku „Witaminy dla chłopaka i dziewczyny” uczestnicy konkursu przygotowywali kanapki  i wskazywali,  jakie witaminy występują w wykorzystanych  przez nich produktach.  „Wiem, co jem” – przy tym stanowisku  uczniowie, korzystając z aplikacji „Zdrowe zakupy”, analizowali skład produktu,  decydując czy włączyć go do swoich  posiłków czy lepiej wykluczyć go z domowego jadłospisu. Testy dotyczące zanieczyszczenia powietrza i kwaśnych deszczów należało rozwiązać na stanowiskach „Smogu mój wrogu” i „Kwaśna kraina”. Ostatnie zadanie „W zdrowym ciele zdrowa krew” polegało na wykonaniu dwóch pomiarów ciśnienia krwi  przed i po wysiłku fizycznym oraz wskazaniu  przyczyn jego zmian.

Wszyscy uczestnicy konkursu dobrze się bawili, a przy okazji przypomnieli sobie, jak duży wpływ  na swoje zdrowie ma człowiek.