Home » 2019 » Marzec » 17

Daily Archives: 17 marca 2019

Tydzień z matematyką

W ramach TYGODNIA Z MATEMATYKĄ odbyły się w naszej szkole liczne konkursy oraz warsztaty np. „Spalanie kalorii” czy też „Kryształki soli”.

Uczniowie klas IV wykonali plakaty z okazji Święta Liczby Pi. Najładniejszy plakat wykonała uczennica klasy IV d Amelia Rutecka. Dodatkowo z rurek oraz plasteliny wykonali kilkanaście modeli brył tj. graniastosłupów oraz ostrosłupów.

Uczniowie klas IV wzięli udział w konkursie „Zabawy z matematyką”. Rozwiązywali różnorodne łamigłówki: literową, z zapałkami oraz krzyżówkę.

Zaangażowanie uczniów w czasie całego tygodnia świadczy o tym, że matematyka nie stanowiła dla nich wielkich tajemnic i okazała się nie taka straszna. Życzymy wszystkim uczniom, aby ta królowa wszystkich nauk była dla nich zawsze przyjazna.

Już  wkrótce nasi uczniowie zmierzą się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur.

Trzymamy kciuki:)