Home » Bez kategorii » Prelekcja dot. czerniaka

Prelekcja dot. czerniaka

W dniu 26 lutego uczniowie klas 7, 8 SP i 3 GIM naszej szkoły wzięli udział w prelekcji zorganizowanej w ramach kampanii „Znamię! Znam je?”. Uczniowie wysłuchali ciekawych wiadomości nt. nowotworu jakim jest czerniak. Poznali „czerniakowe abecadło”, obejrzeli film o szybkim kursie samooceny skóry. Dowiedzieli się, jak chronić się przed czerniakiem, poznali złote zasady profilaktyki czerniaka. Rozpoznawali znamiona i zmiany czerniakowe podczas rozwiązywania interaktywnego quizu w Akademii Czerniaka. Na koniec zostali poproszeni o wypełnienie ankiety on-line. Na korytarzu szkolnym została przygotowana dla uczniów ekspozycja plakatów, ulotek oraz zdjęć na temat czerniaka.
Prelekcję przeprowadziła Daria Góralska – szkolny koordynator ds zdrowia.

Certyfikaty