Home » 2018 » Marzec » 24

Daily Archives: 24 marca 2018

Tydzień przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

W ramach Tygodnia przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, który miał miejsce od 12 do 16 marca zostało przeprowadzonych wiele konkursów, zabaw, pokazów, lekcji otwartych i projektów. Konkursy sprawdzały nie tylko wiedzę  ale również umiejętności  uczniów z: biologii, chemii, fizyki, geografii, przyrody oraz matematyki. Najstarsi uczniowie wzięli udział w  konkursie interdyscyplinarnym z przedmiotów przyrodniczych. Najmłodsi bawili się na korytarzach szkoły. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Walczyły ze sobą drużyny oraz indywidualni uczniowie. Podczas rywalizacji wszyscy dobrze się bawili a najlepsi zostali nagrodzeni ocenami oraz drobnymi upominkami.

Mistrzom oraz wszystkim uczestnikom konkursów

serdecznie gratujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

Wagary naukowe – Geosfera Jaworzno

W dniu 23 marca uczniowie klas 2 gimnazjum wraz z opiekunami (R.Król, K.Matusik) uczestniczyli w Wagarach Naukowych organizowanych przez Ośrodek Edukacji  Ekologiczno – Geologiczny  Geosfera w Jaworznie.

Tym razem  uczniowie opuścili szkołę, nie po to by uciekać od wiedzy, ale po to aby sprawdzić jej zastosowanie w praktyce. Było to nie tylko spotkanie z nauką ale równocześnie  powitanie wiosny.  W tym roku sesje naukowe pozwoliły  gimnazjalistom zgłębić  zagadnienia z botaniki i nauk o Ziemi. Uczestniczyli w wykładzie geologicznym „Katastrofa zapisana w zielonym szkle” oraz warsztatach dendrologicznych „Pokochaj las”.  Uczniowie między innymi oceniali wiek drzew mierząc ich obwód , licząc słoje oraz przy użyciu specjalnego wiertła.

Pomimo tego, że w kalendarzu już wiosna, niestety było bardzo zimno. Na szczęście organizatorzy pomyśleli  również o tym i w namiotach, w których odbywały się zajęcia  czekały na wszystkich ciepłe koce. W  przerwach między zajęciami  można było ogrzać się przy ognisku.

Atrakcyjne zajęcia oraz walory krajobrazowe na pewno sprawią, że w przyszłym roku  uczniowie naszej Szkoły po raz kolejny wrócą do Geosfery.