Home » 2018 » Marzec » 15

Daily Archives: 15 marca 2018

Tydzień przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. KAWIARENKA SZKOCKA!

14 marca 2018r. w ramach Tygodnia przedmiotów matematyczno-przyrodniczych nauczyciele wraz z uczniami przygotowali Kawiarenkę Szkocką.
W ciągu trzech przerw uczniowie rozwiązywali rozmaite zadania matematyczne: łamigłówki, rebusy, tangramy, itp.

Uczniowie klas III Gimnazjum uczestniczą w Dniu Otwartym

9 marca br. uczniowie klas 3 gimnazjum uczestniczyli w Dniu Otwartym Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3 im. Adama Kocura w Katowicach.

Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły oraz zwiedzić pracownie. Z pewnością ułatwi im to wybór szkoły przed którym staną już niedługo.

Opiekunowie Jakub Wosk, Joanna Kuc-Maślanka.

Gratulujemy! 1 miejsce w konkursie miejskim „Gimnazjalista tłumaczy”

12 marca br. uczniowie naszej szkoły uczący się języka francuskiego wzięli udział w konkursie miejskim ,,Gimnazjalista tłumaczy,, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Mysłowicach. Na poziomie gimnazjalnym zdobyliśmy wyróżnienie ( Natalia Smalarz ), natomiast na poziomie szkoły podstawowej zdobyliśmy 1 miejsce (Alicja Janeczko) oraz wyróżnienie ( Julia Olszak).

Gratulujemy zwycięzcom. Opiekun Joanna Kuc-Maślanka.

TO BYŁ TYDZIEŃ … KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO

Od 26 lutego do 2 marca odbył się był w szkole naszej Tydzień Kultury i Języka Polskiego.
W trakcie owego tygodnia mogliśmy brać udział w różnorakich konkursach w tematyce lingwistycznej tudzież związanej ze sztuką. W potyczkach językowych wzięły udział klasy 1-3 szkoły podstawowej (juniorzy),  4-7 szkoły podstawowej (kadeci) oraz drugie i trzecie klasy gimnazjum (seniorzy, hehe).

Bacznie obserwowaliśmy zmagania śmiałków, którzy mierzyli się niczym wojownicy na polu walki z językiem polskim i sztuką wszelaką. Stawką były piąteczki z aktywności oraz szósteczki za otrzymanie tytułu laureata w danej dziedzinie. A była ci siła konkursów, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie, tj.np. konkurs recytatorski,  dyktando, konkurs czytelniczy, konkurs znajomości mitologii, frazeologii oraz wyścig młodych Sherlocków Holmes’ów w wyszukiwaniu błędów wszelakich. Co niektórzy wysilili się i napisali fraszkę – jej tematem była Polska, Polacy dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Walka była zacięta, konkursy rozstrzygnięte, ocenki wpisane 😊 W tegorocznej edycji wzięła rekordowa ilość uczniów, wszystkie klasy wystawiły swoje reprezentacje. Spośród nich wyłonili się najlepsi recytatorzy, językoznawcy i artyści jakich świat nie widział! Oby
w następnych igrzyskach – Tygodniu Przedmiotów Matematyczno – Przyrodniczych – wygrali najlepsi i oceny zdobyli najaktywniejsi. Trzymamy kciuki!

A najczęściej popełniane błędy i to, jak poprawnie mówić i pisać, wisi na ścianach i drzwiach w segmencie A. Pamiętajcie: wziąć (nie: wziąść), poszedłem (nie: poszłem) i jest napisane (nie: pisze) 😊