Home » Bez kategorii » Uroczysta akademia z okazji Odzyskania Niepodległości

Uroczysta akademia z okazji Odzyskania Niepodległości

godloJedenastego listopada wspominamy postać Józefa Piłsudskiego, który był naczelnikiem państwa polskiego odrodzonego po stu dwudziestu trzech latach niewoli. Jest to dla nas jedna
z najważniejszych dat w kalendarzu. Polska mogłaby się nigdy nie odrodzić, gdyby
nie poświęcenie i wytrwałość naszych przodków. Odrodzenie się naszej Ojczyzny to wyjątkowe wydarzenie, o którym powinniśmy pamiętać.
10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczysty apel obejrzeli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W przedstawieniu występowali uczniowie klasy szóstej B i szóstej C. Widzowie mieli okazję obejrzeć personifikacje Niepodległości, Ojczyzny, Niewoli i Przyszłości.
W postacie te wcielili się : Paweł Kwapień, Julia Jóźwiak, Natalia Jurka i
Zuzanna Kowalczyk. Utwory patriotyczne wygłaszali: Wiktor Daniel, Ewelina Jureczka, Jakub Makosz, Zuzanna Kowalczyk, Julia Gąsior i Wojciech Złotkowski. Bartłomiejowi Krzyżakowi przypadła rola marszałka Józefa Piłsudskiego, który w rozkazie zwraca się do swoich legionistów.. Błażej Bielański wcielił się w postać człowieka współczesnego.
Uroczystość przygotowali dr Olga Miler i mgr Zbigniew Stachoń. Apel uświetnił szkolny chór prowadzony przez mgr Sabinę Polak – Wollek. Występ młodych aktorów został nagrodzony owacjami.

Zbigniew Stachoń