Home » Bez kategorii » Spotkanie z Misjonarzem

Spotkanie z Misjonarzem

W naszej szkole 28 października gościliśmy misjonarza z Republiki Środkowej Afryki – franciszkanina O. Kordiana Mertę. Misjonarz przybliżył naszym uczniom życie rówieśników, którzy żyją w sercu Afryki.

Spotkanie było dla nas szczególnie ważne, bo właśnie z tego kraju nasza szkoła zaadoptowała na odległość 4 dzieci, które dzięki naszym drobnym ofiarom zbieranym w tygodniu misyjnym, mogą cały rok tak jak my chodzić do szkoły. W kraju tym obecnie toczy się wojna, jedynymi więc szkołami które
funkcjonują to te które prowadzone są przez misjonarzy. Dzieci codziennie pieszo pokonują wiele kilometrów, by dotrzeć do szkoły, ale wiedzą że jest to ich szansa na lepsze jutro. Zachęcam do obejrzenia kilku zdjęć ze spotkania – Katechetka Jagoda Warzecha.