Home » 2015

Yearly Archives: 2015

Jasełka 2015

IMG_0311Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka.

W tym roku na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy IV c (więcej…)

Szkolna Giełda Talentów

mikołaj

Dnia 4 grudnia 2015r. odbyła się Szkolna Giełda Talentów, która wpisała się już na stałe w tradycję szkoły. Uczniowie prezentowali różne umiejętności i talenty: śpiewali, grali na instrumentach, recytowali wiersze i tańczyli. Odbył się także mini pokaz sztuk walki. Wystąpili zarówno starsi uczniowie, jak i dzieci z klas I – III. Jury w składzie: Olga Leki, Marzena Labryga, Zbigniew Stachoń obserwowało i oceniało uczniów klas starszych, natomiast dzieci z klas I – III oceniały: wicedyrektor Krystyna Heidenreich, Klaudia Morkisz oraz uczennice: Julia Jóźwiak i Ewelina Jureczka z kl. VI b. Spośród wszystkich uczestników wybrano najlepszych z najlepszych, a decyzja nie była łatwa. (więcej…)

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Rejonowy etap „ Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK ” odbył się w tym roku w Szkole Podstawowej Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Sienkiewicza w Mysłowicach.
11 grudnia w szranki stanęło 5 szkół w mieście.

Konkurs recytatorski”Zwierzęta w poezji dziecięcej”

poezja

9 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów integracyjnych klas IV-VI pt „Zwierzęta w poezji dziecięcej”.

Miejski konkurs plastyczny”Najpiękniejsza stajenka Betlejemska 2015″

stajenkaW naszej szkole zakończył się Miejski Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza Stajenka Betlejemska 2015” . Prace zostały dostarczone do Miejskiego Ośrodka Kultury w Mysłowicach, gdzie od 15.12 do 15.01. będą prezentowane na wystawie. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się  15.01.2016r. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za aktywny udział w konkursie. Uczniowie dostarczyli 30 stajenek, które można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy do oglądania.

Jagoda Warzecha

Szkolny kiermasz świąteczny

choinkaKIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Przepiękne rękodzieło, zdobione świece, szkło, aniołki

bałwanki ,kartki, gwiazdeczki…

Świetna niepowtarzalna okazja , aby zakupić oryginalny prezent

lub dekoracje świąteczne.

Zapraszamy w dniach od 14 do 18 grudnia.

Rada Szkoły

Koncert umuzykalniający

f (8)

27 listopada gościliśmy w naszej szkole muzyków z Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Na całe 45 minut nasz szkolny korytarz zamienił się w salę koncertową, w której można było posłuchać przepięknych utworów muzycznych, w wykonaniu muzyków grających na instrumentach dętych blaszanych.

Spotkanie z podopiecznymi Ośrodka „Radość”

Naprawdę istnieje tylko jedna radość:

obcowania z ludźmi”

Antoine de Saint – Exupery

W dniu 26 listopada uczniowie naszej szkoły udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej (filia nr 5) w Brzęczkowicach w celu przedstawienia programu artystycznego podopiecznym Ośrodka „Radość”. Uczniowie recytowali wiersze Jana Brzechwy, a zespół wokalny „Akord” wykonał kilka utworów ze swojego repertuaru. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania wspólnie się bawili
śpiewając popularne piosenki. Było to już kolejne spotkanie w bibliotece publicznej uczniów z trzynastki z podopiecznymi Ośrodka „Radość”

mgr Sabina Polak-Wollek

mgr Olga Leki

Szkolny Dzień Życzliwości

„Życzliwym być każdemu wypada,
Życzliwym być to gratka nie lada,
Życzliwym być z uśmiechem na twarzy,
Życzliwym być niech często się zdarzy…”

W piątek 20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Każda klasa IV-VI miała za zadanie przygotować plakat związany z życzliwością, a klasy I-III projekt wyspy życzliwości. Kolorem tego dnia był żółty.
W każdej klasie został także wybrany najżyczliwszy uczeń.
Obchody Dnia Życzliwości stały się już w naszej szkole tradycją, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejny.

A tymczasem starajmy się być dla siebie mili i życzliwi każdego dnia.

Uroczysta akademia z okazji Odzyskania Niepodległości

godloJedenastego listopada wspominamy postać Józefa Piłsudskiego, który był naczelnikiem państwa polskiego odrodzonego po stu dwudziestu trzech latach niewoli. Jest to dla nas jedna
z najważniejszych dat w kalendarzu. Polska mogłaby się nigdy nie odrodzić, gdyby
nie poświęcenie i wytrwałość naszych przodków. Odrodzenie się naszej Ojczyzny to wyjątkowe wydarzenie, o którym powinniśmy pamiętać.
10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczysty apel obejrzeli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W przedstawieniu występowali uczniowie klasy szóstej B i szóstej C. Widzowie mieli okazję obejrzeć personifikacje Niepodległości, Ojczyzny, Niewoli i Przyszłości.
W postacie te wcielili się : Paweł Kwapień, Julia Jóźwiak, Natalia Jurka i
Zuzanna Kowalczyk. Utwory patriotyczne wygłaszali: Wiktor Daniel, Ewelina Jureczka, Jakub Makosz, Zuzanna Kowalczyk, Julia Gąsior i Wojciech Złotkowski. Bartłomiejowi Krzyżakowi przypadła rola marszałka Józefa Piłsudskiego, który w rozkazie zwraca się do swoich legionistów.. Błażej Bielański wcielił się w postać człowieka współczesnego.
Uroczystość przygotowali dr Olga Miler i mgr Zbigniew Stachoń. Apel uświetnił szkolny chór prowadzony przez mgr Sabinę Polak – Wollek. Występ młodych aktorów został nagrodzony owacjami.

Zbigniew Stachoń